Hasłem tegorocznego Światowego Tygodnia Karmienia Piersią jest ochrona karmienia piersią w wymiarze globalnym i systemowym.
Nazwa oksytocyna pochodzi ze starogreckiego terminu oznaczającego "szybki poród". Hormon ten ma jednak dużo szersze działanie, a najlepiej wykorzystać je...przytulając się z Maluszkiem.
Dlaczego właśnie w tej pozycji? Bo zmniejsza ryzyko poranionych piersi, obrzęku, zastojów, zapaleń i jako jedyna wykorzystuje i aktywuje wrodzone instynkty noworodka.
Omawiamy punkt 2. PLANU na dobre karmienie z kampanii #6PierwszychTygodni - zrealizuj pierwsze karmienie w pozycji odchylonej. Brestcrawl może zwiększyć sukces laktacyjny jeśli go…kontynuujesz!
Rozpoczęłyśmy kampanię #6pierwszychtygodni, która ma na celu popularyzowanie korzyści wynikających z pozycji odchylonej, breastcrawlu oraz zachęcenie mam do PLANOWANIA swojego karmienia. Pierwsze 6 tygodni po narodzinach dziecka ma kluczowe znaczenie w dalszym karmieniu piersią.
W Karmiuszce ruszamy z serią webinarów pt. #karmwygodnie. Podczas spotkań poruszamy różne zagadnienia dotyczące karmienia piersią, dzięki którym poszerzycie swoją wiedzę, a być może znajdziecie rozwiązanie swoich problemów dotyczących karmienia.
Spotkałam się razem z Olą Binecką – doradczynią chustonoszenia oraz z Olą (znaną na Instagramie jako Kobieta Rakieta) aby nauczyć ją wiązania chusty na tzw. kangurka. Było to nie lada wyzwanie, ale dziewczynom wyszło już za pierwszym razem! :-)
O zaletach karmienia piersią chyba nie trzeba nikomu przypominać. Co jednak, gdy już na początku mlecznej drogi mama napotyka problemy, które skutecznie zniechęcają ją do podejmowania kolejnych prób?
Naturalne karmienie piersią oznacza karmienie w zgodzie z fizjologią naszą oraz naszego Maleństwa. Ma wiele prozdrowotnych właściwości, np. może wyeliminować problem kolek niemowlęcych, zwalczyć problem odpychania od piersi oraz prężenia się podczas karmienia.
W Polsce BAA to zjawisko owiane tajemnicą. Określenie Breastfeeding Aversion and Agitation można dosłownie przetłumaczyć jako „awersja do karmienia piersią i niepokój z nim związany” Choć doświadcza go wiele mam karmiących na całym świecie, mówi się o nim niezwykle rzadko. Ze względu na niską świadomość tego fenomenu, jego rozpoznawalność jest znikoma.
Karmienie, zarówno piersią jak i butelką, powinno odbywać się w wygodnej pozycji. Dlaczego Karmiuszka jest lepsza niż stos poduszek, zwinięty koc czy fotel?
W procesie tym biorą udział wszystkie zmysły, ale to węch jest jednym z najważniejszych i najlepiej przebadanych bodźców wpływających na samoprzystawienie.
Czym jest Breast Crawl oraz dlaczego warto wypróbować tę metodę przy początkach karmienia? Jak najwygodniej ułożyć się w pozycji naturalnej?
Przeczytaj o najbardziej fizjologicznym sposobie karmienia piersią!
Czy wiedziałyście, że po porodzie, noworodek leżąc brzuszkiem na brzuchu mamy, potrafi samodzielnie poprawnie przystawić się do piersi?
Lubimy nazywać naszą poduszkę „niezwykłą poduszką do karmienia”. Karmiuszka została zaprojektowana jako ekologiczny produkt na lata, sposób na dziecięce kolki i piękny dodatek do Twojego domu. Poniżej 5 powodów, dla których warto wybrać Karmiuszkę.
Zawsze słyszeliśmy, że należy pogimnastykować się po wstaniu z łóżka. Ale tak między nami mówiąc, kto ma na to rano czas i energię? Zwłaszcza młoda mama może czuć się przytłoczona nowymi obowiązkami i… zmęczona, zwyczajnie zmęczona.
Jako matki rozumiemy, że nasza planeta nie należy tylko do nas tu i teraz, ale zostanie przekazana kolejnym pokoleniom. Dlatego warto zadbać o Ziemię bez plastiku...
Wiecie już, że Poduszka Karmiuszka to pierwsza poduszka do karmienia piersią, stworzona z myślą o karmieniu w pozycji naturalnej i na leżąco.
Ale czy wiecie, że...?