Edukacja

Podczas karmienia z pomocą Karmiuszki, dziecko leży na mamie, a nie na poduszce. Dzięki temu zmniejszone jest ryzyko wystąpienia asymetrii u maluszka. W przeciwieństwie do tzw. „rogali” nie wymusza pozycji siedzącej.

pozycje karmienia

 

Pozycja Naturalna Odchylona

Pozycja naturalna jest idealna - będąc w niej, dziecko jest przytulone do brzucha, a Ty odpoczywasz, karmiąc. Najłatwiej jest zacząć od tej pozycji od razu po porodzie. Wystarczy ułożyć dziecko brzuszkiem na brzuchu mamy (rączki dziecka pozostawiamy wilgotne) a ono samo zacznie wspinać się do piersi, dziobiąc noskiem i ustami w poszukiwaniu brodawki.

 

Pozycja leżąca na boku

Pozycja leżąca jest niezastąpiona, gdy chcesz uśpić dziecko lub wyciszyć je przed nocnym snem. Pozwoli Ci także nakarmić dziecko w środku nocy bez nadmiernego wybudzania się. Połóż się wygodnie na boku i połóż pod głowę poduszkę. Przystaw dziecko do piersi, a Poduszkę Karmiuszkę połóż tuż za jego pleckami. Oprzyj na Karmiuszce przedramię lub dłoń górnej ręki.

 

Siad skrzyżny

Karmienie na podłodze lub trawie zdarza się każdej z nas. Jak ułożyć się, żeby było wtedy wygodnie? Usiądź w siadzie skrzyżnym. Przystaw dziecko do piersi. Poduszkę Karmiuszkę podłóż pod udo, na którym opierasz swoje Maleństwo.

porady

porada 1:
Poprawne karmienie w pozycji odchylonej

Ważne jest, żebyś nie pochylała nadmiernie głowy i nie dociskała brody do klatki piersiowej. To mogłoby spowodować ból szyi. Jeśli leżysz już w relaksującej pozycji, połóż na swoim brzuchu dziecko i przystaw je do piersi. Główka dziecka opadnie zaraz na twoje przedramię. Podłóż pod to przedramię lub pod łokieć Poduszkę Karmiuszkę, oprzyj dłoń na plecach dziecka i ciesz się chwilą tylko dla Was.

porada 2:
Karmienie piersią po cesarskim cięciu

"Układając się do karmienia po cięciu cesarskim należy zwrócić uwagę, by nie obciążać dołu brzucha. Plecy zawsze powinny być podparte, a miednica nie powinna być zwinięta pod siebie, by nie przenosić zbyt dużych sił na ranę. Leżąc wygodnie i opierając łokieć na Karmiuszce odciążysz ramiona i górną cześć pleców, unikając garbienia.” - radzi Monika Grzegorzewicz, fizjoterapeutka uroginekologiczna

porada 3:
Kolki niemowlęce - naturalne metody

Pozycja naturalna (odchylona) sprzyja naturalnym odruchom dziecka. Wiele niemowląt czuje się bardziej komfortowo leżąc na swoim brzuszku - w takiej pozycji działa instynkt niemowlęcy i dziecko może samo zacząć szukać brodawki. Kolejna kwestia jest kontakt skóra do skóry, który pozwala poczuć bliskość, bicie serca mamy i jej ciepło. Dotyk brodą do piersi matki wywołuje odruch szerokiego otwierania buzi dziecka. Te wszystkie czynniki sprawiają, że dziecko może łatwiej zainicjować ssanie piersi. Ponad to, grawitacja okazuje się wielkim sprzymierzeńcem spokojnego karmienia. W pozycji naturalnej maluszek musi z nią trochę powalczyć, zasysając mleko do góry i dzięki temu je wolniej. Kiedy dziecko leży na brzuszku, jego jelita są masowane - pracują łagodniej. Być może najlepszą pozycją dla Was, okaże się pozycja boczna lub zupełnie inne ułożenie - doradczyni laktacyjna najlepiej oceni w jaki sposób można pomóc Wam w spokojnym karmieniu

porada 4:
Sprzymierzeniec przy hiperlaktacji 

Pozycja odchylona wskazana jest również w specjalnych przypadkach: dla kobiet po cesarce, a także dla mam borykających się z hiperlaktacją. W okresie nawału pokarmowego lub hiperlaktacji maluszek nie jest zalewany mlekiem, ponieważ ssie pierś matki pod górkę. Pokarm wydostaje się więc z oporem tworzonym przez grawitację. Dzięki temu będzie mniej narażony na krztuszenie się pokarmem, którego do tej pory nie nadążał połykać.

ćwiczenia

Karmiuszka to nie tylko poduszka ułatwiająca wygodne karmienie! To także świetna piłka do ćwiczeń.

Ćwiczenie rozluźniające dół pleców

Ćwiczenie ujędrniające biust

Ćwiczenie rozciągające mięśnie nóg

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl